Gry biofeedback pozwalają na urozmaicenie i ożywienie treningu EEG Biofeedback. Zamiast lekko nudnawych wykresów i mierników, aktywność bioelektryczną mózgu prezentuje się w postaci atrakcyjnej gry. Przebieg gry zależy od parametrów EEG pacjenta. Trenujący „gra” w grę za pomocą pracy własnego mózgu, tzn. wpływa na przebieg gry zmieniając charakterystykę swoich fal mózgowych w zakresach, które są promowane przez daną grę.
W trakcie gry trenujący jest nagradzany – zgodnie ze scenariuszem danej gry – wtedy, gdy BioExplorer odnotuje odpowiednią aktywność mózgu w pożądanym paśmie częstotliwości. Mózg uczy się w ten sposób promowanej aktywności EEG, a utrwalenie pożądanego wzorca następuje w kolejnych sesjach terapeutycznych.

Nasza rekomendacja

Bioexplorer współpracuje z wieloma grami biofeedback różnych producentów. Polecamy następujące, sprawdzone w praktyce terapeutycznej gry:

 • CityTrip
 • Medieval Castle
 • FlyGames
 • Mruczek
 • Animacje NeuroGame
 • Farma
 • Sport
 • Videopuzzle
 • Somatic

CityTrip

Pakiet 6 gier samochodowych. Absolutna czołówka gier biofeedback: doskonała grafika, rewelacyjna muzyka w tle, wielokrotne wzmacnianie warunkowania.

Czekają na Ciebie do wyboru:

 • kultowy Chevrolet,
 • radiowóz policyjny,
 • ambulans,
 • lanserski cabriolet,
 • czarny Hummer,
 • żółta taksówka.

Cel gry jest oczywisty: jak najszybciej przejechać zaplanowaną trasę. Jednak nie jest to proste zadanie jak się wydaje. Prędkość pojazdu zależy od Twojej uważności. Im będziesz bardziej uważny, skoncentrowany i spokojny, tym szybciej pokonasz trasę.

Gra jest sterowana wyłącznie parametrami EEG. Wskaźniki i zegary na desce rozdzielczej na bieżąco sygnalizują trenującemu parametry aktywności kory mózgowej.

Jeśli zacznie padać deszcz to znak, że należy zachować spokój, wyciszyć emocje i rozluźnić się. Jeżeli pojawi się mgła lub zaćmienie słońca, to znaczy, że powinieneś być bardziej uważny i skoncentrowany na tym co się dzieje na ekranie.

W grze zastosowano mechanizm potrójnego wzmocnienia warunkowania. Lektor w czasie rzeczywistym nagradza szczególne osiągnięcia trenującego udzielając pochwał, a ponadto po drodze zbierasz punkty. Im szybciej przejedziesz pod rozstawionymi nad trasą znakami, tym więcej tych punktów zdobędziesz. Na najlepszych graczy czeka nagroda: wysokie miejsce na liście TOP 10 – najszybszych (czyli najbardziej uważnych) rajdowców miesiąca.

MedievalCastle

Czeka na Ciebie sześć misji na średniowiecznym zamku:

Królu Arturze, o świcie przybył posłaniec z południowych stron i przyniósł nam złe wieści. Królestwo znalazło się w niebezpieczeństwie, wrogie wojska zbliżają się do granicy. Czas mobilizować rycerstwo i rozpocząć przygotowania do obrony. Zbierz najwierniejszych dowódców i zwołaj wojenną naradę. Spiesz się, czasu pozostało niewiele.

Dzielny Godfrydzie, uwolnij zamkniętą w zamkowej baszcie księżniczkę Hildegardę. Drzwi do jej komnaty chroni specjalny szyfr. Aby go złamać musisz odszukać potrzebne do złamania szyfru przedmioty: złoty klucz, żywy szmaragd, wieczna pochodnia, perłowy naszyjnik. Dobry karczmarz rozstawił wczesnym rankiem drogowskazy, które pomogą Ci odszukać owe przedmioty.

Dobroduszny Kopciuszku, Książe Ferdynand II wydaje dziś wielki bal. Macocha i przyrodnie siostry już pojechały, a Tobie kazały zostać i oddzielić soczewicę od popiołu. Też chciałabyś pojechać, ale nie masz ani odpowiedniej sukni, ani ekwipażu. Dobra wróżka wyczarowała dla Ciebie olśniewającą kolię, który po założeniu odmieni Twój los. Niestety, przerwał się łańcuszek i szlachetne kamyki rozsypały się po całym zamku. Odszukaj je czym prędzej i załóż zaczarowaną kolię.

Zacna Melisso, szczęśliwie zesłał nam cię los. Pilnie potrzebujemy panaceum, które uwolni nas od dolegliwości wszelakich i wzmocni nasze oręża. A tylko druidki – leśne rusałki znają prawdziwy przepis na magiczną miksturę. Odszukaj na Podzamczu niezbędne zioła i przygotuj nam cudowny eliksir.

Odważny Robinie, Ryszard Lwie Serce i jego brat zostali uwięzieni, a chciwość i żądza bogactwa księcia Jana sięgnęły zenitu! Cała nadzieja w Tobie mistrzu kamuflażu i podstępu. Ponownie stań na czele wesołej kompanii i rzuć wyzwanie Szeryfowi z Nottingham. Przejdź dzisiaj po zamku i zjednaj sobie zamożnych i poczciwych mieszczan. Bądź dzielny!

Mistrzu Merlinie, wieść gminna niesie, że w jednej z tysiąca zamkowych komnat ukryty został skarb Templariuszy. Wrota do tej komnaty otworzyć może tylko ten, kto zna czar otwierający wszystkie drzwi. Zaklęcie zapisane jest w mądrych księgach ukrytych w zamkowych zakamarkach. Odszukaj owe księgi, odczytaj zaklęcie i odkryj ten skarb dla dobra wspólnego.

W grze zastosowano mechanizm potrójnego wzmocnienia warunkowania. Lektor w czasie rzeczywistym nagradza szczególne osiągnięcia trenującego udzielając pochwał. Po drodze zbierasz również punkty. Im szybciej przejdziesz obok zdobywanych przedmiotów lub osób, tym więcej tych punktów zdobędziesz. Na najlepszych graczy czeka nagroda: wysokie miejsce na liście TOP 10 – najbardziej uważnych graczy miesiąca.

Gra jest sterowana wyłącznie parametrami EEG.

FlyGames

Pakiet 6 gier dla zdobywców przestworzy. Doskonała grafika, muzyka w tle, wielokrotne wzmacnianie warunkowania, sterowanie wyłącznie EEG.

Celem gry jest wykonywanie zadań „lotniczych”, np. przelot eskadrą dronów przez bramki, smokiem przez ogniste obręcze, przebijanie balonów, zapylanie kwiatów, itd. Prędkość przelotowa zależy od Twojej uważności. Im będziesz bardziej uważny, skoncentrowany i spokojny, tym szybciej pokonasz trasę i zdobędziesz więcej punktów.
Na najlepszych graczy czeka nagroda: wysokie miejsce na liście TOP 10 – najbardziej uważnych graczy miesiąca.

Farma

Gry farmerskie dają możliwość spróbowania swoich sił w uprawie roślin, hodowli zwierząt a także obsłudze maszyn rolniczych takich jak kombajny i traktory. Przekonaj się czy poradziłbyś sobie na wsi i zobacz, że nie jest takie proste jak może się na pierwszy rzut oka wydawać. 

Wybierz sielskie zajęcie, usiądź wygodnie w fotelu a przed tobą 10 punktowanych powtórzeń (rundek). Efekty pracy zależą tylko od Ciebie. Szybko przekonasz się, że sadzenie, podlewanie i zbieranie roślin, hodowanie zwierząt wymaga niesamowitej uważności, koncentracji uwagi i wyciszonych emocji.

Na najlepszych farmerów czeka nagroda: wysokie miejsce na liście TOP 10.

PacMan & Friends

Któż nie zna starego, poczciwego Pacmana. Prosta gra, do której zawsze się wraca. Sterujesz żółtym ludzikiem, który chodzi po labiryncie i zjada pożywne owoce. W wersji biofeedback’owej za każdą sekundę sukcesu przesuniesz Pacmana do kolejnego punktu. Im szybciej uda Ci się przejść labirynt tym lepiej.

W pakiecie poza Pacmanem kilka kultowych gier: Mario, Inwazja, PacMan 3D oraz dwie wieloplanszowe gry wyciszające: Podwodny świat i W przestworzach.

Sport Games

„Sukces zaczyna się w głowie” powtarzają mistrzowie sportu. Na siłowni trenujemy mięśnie, a w gabinecie biofeedback skupiamy się na ćwiczeniach umysłowych, które pomagają sportowcom (i nie tylko sportowcom) osiągnąć szczytową formę. Nawet najlepsze fizyczne przygotowanie na niewiele się zda bez właściwej postawy mentalnej: skoncentrowanej uwagi, wyciszonych emocji i pełnej uważności.
Bohaterowie SportGames to topowi zawodnicy uprawiający piłkę nożną, strzelectwo, łucznictwo, golfa, darta czy też lekkoatletykę, którzy doskonalą postawę mentalną tuż przed oddaniem rzutu lub strzału.
Gry sportowe mają dużo do zaoferowania, dzięki czemu może w nią grać praktycznie każdy, niezależnie od tego jaką dyscyplinę uprawia lub chciałby w przyszłości uprawiać.

Oczywiście jest też lista TOP-10 najlepszych „sportowców”.

Nowy Mruczek eSeMeRek

Mruczek to prawdziwy kombajny w świecie feedbacku –  program, który umożliwia łączenie trzech kanałów odbioru informacji zwrotnej: wzrokowy, słuchowy i kinestyczny.

Program współpracuje z dowolnym odtwarzaczem wideo, może być również stosowany w połączeniu z filmami wyświetlanym we wszystkich mediach streamingowych (YouTube, Netflix, HBO, itd.).  

Typowy scenariusz pracy z tym szablonem sesji zakłada modulowanie przesłony odtwarzanego filmu (film jasny – nagroda, pojawienie się przesłony – brak nagrody) wraz z poduszką lub zabawką haptyczną (kotek mruczy w czasie podwyższania amplitudy SMR i milczy podczas obniżania amplitudy pasma wzmacnianego).

Więcej o feedbacku haptycznym: Feedback haptyczny

 

Dodatkowo przygotowaliśmy ponad 80 predefiniowanych scenariuszy pracy z programem oraz kilkanaście wideogier przygotowanych specjalnie dla Mruczka. Poniżej galeria z wideogrami (ekrany trenującego).

 

Video-puzzle

Gra polega na układaniu puzzli z tematycznie wybieranymi obrazkami. Gra (a w zasadzie specjalnie skonstruowane pliki avi)) jest sterowana tylko za pomocą EEG. Po każdej sekundzie sukcesu, tj. spełnienia przez trenującego warunków treningu, odsłania się fragment obrazka. Im bardziej trenujący będzie skoncentrowany, tym szybciej ułoży się obrazek. Gra sprawdza się przy treningach wyciszających i promujących SMR dla Klientów z deficytem uwagi (ADD, ADHD). Videopuzzle to bardzo prosty i skuteczny zarazem sposób podawania feedbacku trenującemu.
VideoPuzzle zawierają ponad 1000 obrazków pogrupowanych w kilkadziesiąt grup tematycznych: zwierzęta, postacie z bajek, krajobrazy, kwiaty, ogrody, samochody, akwarele, ludzie różnych kultur, statki i żaglowce, itd.

Skoncentruj się i pomyśl jaki obrazek odsłonią kolejne puzzle. Im większa koncentracja tym szybciej ułożą się puzzle.

Animacje NeuroGame

Pakiet 56 animacji przeznaczonych dla dzieci w treningach wyciszających SMR lub Squash oraz aktywizujących Beta/Theta.

Animacje mają bardzo czytelny feedback i atrakcyjną szatę graficzną.

Trenujący steruje pozycją i prędkością ruchu obiektu (np. samolot, rakieta, balon, łódź podwodna) lub postaci (np. motyl, wróżka, św. Mikołaj, nurek, astronauta). Im wyżej i szybciej, tym lepiej).

Dodatkowo amplituda tłumionych fal wolnych (Theta) steruje przesłoną obrazu a amplituda fal szybkich (HiBeta) nasyceniem kolorów tła.

Somatic – Inner Tube

Lot statkiem kosmicznym w zamkniętym, bajecznie kolorowym torze. Sterujesz – za pomocą fal EEG – prędkością lotu, przyspieszeniem, przejrzystością otoczenia, głośnością muzyki w tle. Przed Tobą do zdobycia kilkadziesiąt fantastycznych poziomów. Inner Tube to najczęściej wybierana gra Somatica. Przed zakupem gry można wypróbować wersję testową.

Somatic – Dual Drive

Wyścigi samochodów terenowych w różnych plenerach: pustnia, góry, stepy, lodowce, itp. Wybierasz model i kolor samochodu, plener i … GO! Grą steruje się tylko za pomocą EEG. Gra uwielbiana szczególnie przez chłopców (mniejszych i większych). Przed zakupem gry można wypróbować wersję testową.