Feedback haptyczny (dotykowy) to trzeci – obok wzrokowego i słuchowego – sposób podawania informacji zwrotnej o parametrach EEG. Drgania emitowane przez zabawkę są bardzo przyjemne w odbiorze („mruczenie”).

Kotek „mruczy” wtedy, gdy pacjent spełnia warunki progowe treningu (np. jest spokojny i uważny) lub wtedy, gdy obniża poziom pobudzenia kory mierzony amplitudą HiBety (np. reakcja relaksacyjna).

Feedback haptyczny

Rozszerzyliśmy naszą ofertę o zabawki interaktywne, które są bardzo ciekawym urozmaiceniem treningów neurofeedback. Zabawki mogą być używanie równolegle do treningów z feedbackiem wizualnym, np. przesłaniania obrazu z bajkami odtwarzanymi z serwisów typu youtube lub płyt DVD odtwarzanych w komputerze.

W komplecie są: trzy zabawki o wymiarach ok 45-50 cm, wysokiej jakości przetwornik i specjalne oprogramowanie. Do wyboru: miś, owieczka, baranek, kotek, ryś, piesek, koziołek itp. w różnych kolorach. Zabawki są bardzo przyjemne w dotyku i posiadają certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo użytkowania.

Zabawki łączą się bezprzewodowo z komputerem i są zintegrowane z oprogramowaniem Profeedback do prowadzenia sesji terapeutycznych.

Na marginesie: feedbacku haptycznego doświadczamy na co dzień korzystając z naszych smartfonów. Delikatna wibracja, którą odczuwamy przy dotykaniu ekranu jako potwierdzenie naszej intencji wyboru, nazywa się właśnie haptycznym sprężeniem zwrotnym.